Apple TV | distopya dizisi See konusu ne? Ne zaman çıkacak?

Apple TV tarafından yapılacak en başarılı dizilerden birisi “See”

Apple TV dizisi See’den bir kare – Jason Momoa

Bildiğiniz gibi dizi camiasına, daha doğrusu internet yayınlarına hükmetmiş bazı platformlar mevcut. Netflix’in başını çektiği bu platformlar arasında, HBO, Hulu, Amazon gibi şirketler de küçümsenemeyecek derecede başarılı yapımlara sahip. Durum böyle olunca Apple olanlara göz yumar mı? Diğerleri gibi başarı elde edemeyip, bu sebeple adını çok fazla duyuramayan Apple TV’nin Kasım 2019’da çıkan dizisi “See” aslında onlarca diziyle tek başına mücadele edebilecek düzeyde olacak. Deneyimli oyuncu kadrosu, eşsiz ve tam bir “Apple işi” diyebileceğimiz senaryosuyla See, diğer platformların seyircilerine adeta “merhaba” diyerek dizi camiasına giriş yapacak.

Aslında Apple TV’nin çok fazla dizi çıkarmamasını pek garipsememek gerek. Çünkü zaten Apple firmasının vizyonu bu yönde. Başarısız bir çok üretim yerine başarılı tek bir üretimi misyon edinen Apple, Amerikan yapımı See ile bir çok internet dizisine kafa tutabilir.

Apple TV See Dizisi Posteri
Apple TV nedir?

Apple’nin film veya dizi satın alabileceğiniz, ayrıca izlemek için kiralayabileceğiniz bir dijital televizyon. Evet yanlış okumadınız; kiralama!
Apple kullanıcıları bilir ki, Apple’nin her şeyi diğer teknolojilerden çok daha farklıdır. Telefon bazında konuşursak diğer işletim sistemlerinde istenilen müzik indirilebiliyorken, IOS işletim sisteminde telefona müzik indirmek oldukça zordur. Örneğin; zil sesini özelleştirebilmek için veya telefona şarkı yükleyebilmek için iMusic üzerinden satın alım yapmak gerekli.
Apple TV’de ise durum farklı değil. İzleyeceğiniz dizi veyahut filmleri satın alabiliyor veya bir süreliğine sizin olacak şekilde kiralayabiliyorsunuz. Apple TV, televizyona bağlanan küçük somut bir cihaz şeklinde satılıyor.

See dizisinden bir görsel
Bölüm başına 15 milyon dolar harcama!

Apple TV, See için masraftan kaçınmadı ve şimdilik 8 bölümlük 1 sezon yayınlayacak olan dizinin her bir bölümüne 15 milyon dolar harcama yapıldığı söylenmekte. Bu pek de ütopik gelmesin çünkü dizinin başında Apple gibi büyük bir firma var. Ayrı olarak bir başka Apple TV komedi dizisi The Morning Show’da oynayan Jennifer Anniston ve Reese Witherspoon, o diziden 1.25 milyon Amerikan Doları kazanç elde ettiği haberleri seyircinin kulağına gitmişti.

See oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?
See – Jason Momoa

Dizinin yönetmen koltuğunda Peaky Blinders, Serenity gibi harika senaryolar kaleme almış tecrübeli yönetmen ve yazar Steven Knight ile Açlık Oyunları serisinin yapımcılığını üstlenmiş Francis Lawrence oturuyor. Senaryoyu ise Steven Knight üstleniyor.
Dizi başrolünde ise Game of Thrones, Aquaman, Frontier gibi harika yapımlarda boy göstermiş Jason Momoa var. Momoa’yı bir çoğumuz Game of Thrones’deki Khal Drogo rolüyle tanıyoruz. Amerikalı oyuncu Alfre Woodard ve Supernatural’da oynamış Yadira Guevara-Prip de Jason ile başrolü paylaşıyor.

Onların dışında Christian Camargo, Nesta Cooper, Hera Hilmar, Sylvia Hoeks, Archie Madekwe gibi başarılı oyuncular da serinin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden.
Peki bu kadar başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip olan See konusu ne?

See ne zaman çıkacak?

See dizisinin ilk bölümü 1 Kasım 2019’da Apple TV üzerinden izleyiciye sunulacak.

 

See konusu ne?

Gelecekte geçen ve aslında distopik bir kurgu olan dizide, seyirciye kötü bir gelecek tahlili sunuluyor. İnsanlık artık görme yetisini kaybetmiştir ve görme dışındaki duyularıyla hayatta kalmaya çalışan insan grupları ortaya çıkmıştır. İnsanoğlu artık hayatta kalmak için milyonlarca yıl öncesine dönüp avlanarak, güdüleriyle, insanın ve evrimden öncesinin bildiğiniz en ilkel şekliyle mücadele verecek.


See dizisinin kısa süre önce yayınlanmış resmi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Eğer See dizisinin teması hoşunuza gittiyse yine bir gelecek distopyası kuran Black Mirror dizisinin en güzel bölümlerini derlediğimiz yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Apple TV | distopya dizisi See konusu ne? Ne zaman çıkacak?” için bir yorum

  • 26 Eylül 2019 tarihinde, saat 12:50
    Permalink

    Apple zaten teknoloji dünyasında önde olan markalardan biriyken dizi sektöründe de yer alması ayrı güzel olmuş. Jason Mamoa gibi başarılı isimleri bu tarz ilginç projelerde görmek güzel olacak heyecanla bekliyorum doğrusu 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir