Doctor Sleep ne zaman vizyona girecek? Yeni fragmanı yayınlandı!

Cinnet Filminin devamı niteliği taşıyan Doctor Sleep, son fragmanını yayınladı!

Doctor Sleep son yayınlanan fragmanı

Doctor Sleep Posteri
Doctor Sleep Posteri

Stephen King‘in yazdığı korku edebiyatı ve korku sinemasının kült filmlerinden olan Cinnet‘in devam filmi niteliği taşıyacak Doctor Sleep filminin çıkış tarihi belirlenmişti. Son olarak dizi ekibi, geçtiğimiz aylarda yayınlananların dışında bir fragman daha yayınladı. Tam bir Stephen King karanlığında çekilmiş film, çıkacak olan “It 2” ile 2019 yılına son damgayı vuracak gibi gözüküyor.
Dizinin yayınladığı fragmanlardan anladığımız kadarıyla yönetmen Mike Flanagan, bize oldukça gerilim dolu saatler yaşatacak.
Diliyoruz ki tahmin ettiğimiz kadar güzeldir ve bize bu yıl çıkmış olan bir diğer Stephen King sinema uyarlaması Hayvan Mezarlığı (Pet Semetary) gibi kötü bir film izletmez. Evet, Hayvan Mezarlığı gerçekten çok kötüydü. Stephen King adının kullanılarak ve şaşalı “şu kadar bütçe ayırdık” reklamlarıyla sadece biletlerden 112,4 milyon dolar gelir elde edilmişti. Ne olursa olsun IMDb‘si 5,8 de kaldı ve bu yapımcıların yeni filmleri bu kadar gişe yapamayacağı için mutluyuz. Peki ya Doctor Sleep ne zaman vizyona girecek?


Doctor Sleep ne zaman vizyona girecek?

Doctor Sleep filminin Türkiye vizyon tarihi şu an için 21 Kasım 2019 olarak gösteriliyor. Yayınlanan fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla film çoğu salonda kapalı gişe olacak. Umarım Doctor Sleep film uyarlaması hakkında bir hayal kırıklığı yaşamayız.


Doctor Sleep konusu ne?
Doctor Sleep fragmanından bir kare
Doctor Sleep fragmanından bir kare

Henüz çocukken yaşadığı esrarengiz olayların etkisi büyüyünce devam etmiş ve büyük travma yaşamış olan Danny, psikolojik rahatsızlıkları olan bir alkoliktir. New Hampshire kasabasına yerleşen Danny, sonunda babasının düşündüğü gibi umutsuz düşüncelerden kurtulduğunu sanar. Alkolik olduğu için şehirde pek iş bulamaz ve yerleştiği kasabada bir bakım evinin öleceklerin son zamanlarını, onlara huzur vererek tamamladığı bir departmanda işe girer. Amerikan otoyollarında True Knot adındaki bir grup, o sıralarda refah arayışında propagandalar sürdürmektedir. Grubun ilk izlenimi yaşlı ve zararsız insanlardan oluşmaktadır ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Danny gibi psişik güçlere sahip Abra Stone ile kurduğu psişik bağ ile, True Knot grubunun bu tür mistik güçleri olan insanları hedef aldığını anlar.

True Knot grubu psişik güçlere sahip çocukların işkencesinden çıkan parıltı buharını ciğerlerine çekerek yarı ölümlü yarı ölümsüz olmuşlardır. Görüp geçirdiği en güçlü psişik olan Abra, Danny’i iblisleriyle iletişim halinde tutacak ve kendi ruhu için büyük bir muharebeye götürücektir.


Doctor Sleep kadrosu kimlerden oluşuyor?

Filmin yönetmen koltuğunda, Oculus, Oyun, Hush, Kabustan Gelen gibi korku filmleriyle nam salmış Mike Flanangan oturuyor.
Danny rolünü ise, daha önce korku filminde pek oynamamış İngiliz Ewan McGregor üstlenecek.
Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Jacob Tremblay, Carl Lumbly, Bruce Greenwood, Zahn McClarnon ve son olarak Carel Struycken gibi yıldız isimler ise filmde görülecek.

Stephen King‘in yazdığı Cinnet‘in devamı olarak yazılmış Doctor Sleep kitabının, Cinnet ardından beyaz perdeye uyarlanışı diyebiliriz

Dizinin daha önce yayınlanmış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz

Spider-Man’in artık Marvel’da olmayacağını biliyor muydunuz? Olayla ilgili detaylı haber ve yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir