Glitch 3. sezon yayınlandı! Glitch konusu ne?

Glitch 3. sezon 26 Eylül 2019 tarihinde seyirciye sunuldu
Glitch – James Hayes (Patrick Brammal)

İlk bölümleri Australia Broadcasting Corporation kısaca “ABC” kanalından yayınlanan Glitch, yayın haklarının satın alınmasıyla Netflix’te yayınlanmaya başlamıştı. Netflix tarafından  sosyal medyada hiçbir reklamı yapılmayan Glitch 3. sezon, bugün sessiz sedasız bir şekilde yayınlandı. Glitch, Netflix platformu üzerinde “Haftanın en yenileri” listesinde ilk sırada bulunuyor.
Bugün itibariyle 3. sezonu yayınlanmış dizinin her sezonu ortalama 55 dakikalık 6 bölümden oluşuyor.

Glitch, pek ilgi görmemiş ancak başarılı olan yapımlar arasında yer alıyor. Tahminimizce sıkı bir seyirci kitlesine sahip olmadığı için Netflix sosyal medya hesaplarından reklamı yapılmasına gerek duyulmadı. Ancak Avustralya’nın çeşitli yerlerinde çekilen bu dizi gerçekten başarılı!

Glitch, üç ödüle sahip!
 • Avustralya Sinema ve Televizyon Sanat Akademisi – En İyi Televizyon Drama Dizisi ödülü
 • Avustralya Sinema ve Televizyon Akademisi – Televizyon Dalında En İyi Özgün Müzik Ödülü
 • Logie – En Seçkin Drama Dizisi Ödülü

Olmak üzere üç tane ödüle sahip olan Glitch, 3 sezon için üç ödüle sahip olması kalitesinin temsilcisi sayılabilir. Dizinin kazandığı ödüllerin çoğu yılda bir verilen seçkin ödüller.

Glitch dizi kadrosu
Glitch – mezardan dirilen vatandaş

Dizinin başarılı senaryosu, Camelot ve Love My Way‘in de senaryosunu tamamlamış senarist  ve yazar Louise Fox‘a ait. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Nowhere Boys‘un yönetmeni Tony Ayres oturuyor. Ayres aynı zamanda bazı yapımların da senaristliğini üstlenmiş.

Dizinin başrolünde yine bir ABC kanalının dizisi olan A Moody Christmas’tan tanınan oyuncu Patrick Brammal var. Daha çok dizilerde oynayan İrlandalı tecrübeli aktris Genevieve O’Reilly de başrolde Patrick Brammal’a eşlik ediyor. İzleyicilerin Underbelly ve Parker yapımlarından tanıyor olacağı Emma Booth ise yine oyunculuğuyla izleyiciye diziyi soluksuz izletiyor.

Dizinin kayda değer diğer oyuncularını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Emily Barclay
 • Ned Dennehy
 • Sean Keenan
 • Hannah Monson
 • Aaron L. McGrath
 • John Leary
 • Rodger Corser
 • Luke Arnold
 • Rob Collins
 • Pernilla August

Peki ya Glitch konusu ne?

Glitch – Dizi içerisinden bir sahne görseli

Glitch konusu ne

Gizem dolu bir korku drama kurgusu olan Glitch, mezarlıktan geri dirilen 7 vatandaşın zombileşme gizemini ve yaşadığı durumu ele alıyor. Bilim kurguya kaçan tarafı istemsizce insanı gerebiliyor ve korkutabiliyor. Dizinin ilk bölümü adıyla doğru orantılı diyebiliriz, “Diriliş”

“Dizi, günümüz dünyasında, Avustralya’nın sessiz sedasız, sakin ve gayet ıssız bir köyünde geçmekte. Dizi, karanlık bir mezarlıkta başlıyor. Mezarların içinden çıkan ölüler artık geri dirilmiş bir şekilde çıplak ve toprak içinde, korku verici bir şekilde mezarlık içinde cirit atmaktadırlar. Korkunç görüntüdeki vatandaşlar aslında verdiği korkudan daha çok korkmuş ve şaşkın biçimdedirler. Mezarlıktan gelen sesler halkın ilgisini çekip güvenlik güçlerine yönlendirmiştir. Kasabadaki bir polis memuru olan James Hayes, devriye maiyetinde olay yerine gidiyor. Durumu henüz kavrayıp şokunu atlatamamış olduğundan dolayı, dirilen insanları onun muayenehanesine tedavi etek için götürür.Dirilen insanların çoğaldığını hisseden James’in gözüne kalabalıkta biri çarpıyor. Mezarından paranormal bir şekilde dirilenlerden birisi ise James Hayes’in iki yıl önce hayatını kaybeden karısı Kate!”

Başarılı çekimlere, oyunculuklara ve etkileyici senaryoya sahip bu diziyi izlemeniz tavsiyemizdir. Dizinin ilk sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Netflix’in yeni çıkacak bir başka zombili dizisi Daybreak hakkında yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir