Lucifer 5. sezon ne zaman başlayacak? Çekimlere başlandı!

Netflix hakkında haberler yayınlayan “See What’s Next” resmi twitter hesabı, Lucifer 5. sezon çekimlerine başlandığını duyurdu!

Lucifer 5. sezon çekimlerinin açıklandığı fotoğraf
Lucifer 5. sezon çekimlerinin açıklandığı fotoğraf

Netflix’in güzide yapımlarından birisi olan Lucifer 5. sezon çekimlerine geçtiğimiz günlerde paylaşılan fotoğrafla başlandığını duyurmuştu.
Bolca komedi unsuru barındıran, kısmen fantastik dizi, zamanla polisiye bir diziye dönüşmüştü.


Lucifer 5. Sezon ne zaman başlayacak?

Henüz resmi olarak çıkış tarihi belirlenmeyen Lucifer 5. sezon, resmi olmayan kayıtlara göre 5 Kasım 2019 tarihinde vizyona girecek.
5. sezon, dizinin final sezonu olacak.
Dizinin ilk bölümünü çeken Joe Henderson 5. sezonun final olmasıyla ilgili bir açıklama yapmıştı;


“Dürüst olmak gerekirse, 5. sezon ile dizinin sona ereceğini söylemek durumundayız. Verdiğiniz tüm destekleri seviyoruz. Ama şu an, karakterlerimizin yolculuğuna son veren bir hazırlığa hazırlanmak için zaman harcamanın daha iyi olabileceğini söyleyebilirim”


Joe Henderson’un kelime oyunu yaptığı bu açıklama hayranlar tarafından anlaşılmamıştı ve buna ek olarak dizinin senaristi Ildy Mordovich‘ten de bir açıklama gelmişti.

Merhaba sevgili Lucifer hayranları!
Bunun son sezonumuz olduğuna dair yayınlanan son duyuru hakkında çok fazla kafa karışıklığınız olduğunu biliyoruz. Birçoğunuz ise dizinin devam etmesi için savaşıp savaşmayacağımızı merak ediyor. Yine birçoğunuz çok üzgün hissederken bu muhteşem yolculuğun bitmemesi için verdiğiniz mücadele bir şeyi değiştirmeyecek. Netflix ve Warner Bros’taki ortaklarımızla konuştuk ve hepiniz bilmelisiniz ki, bu karar çok büyük özen ve dikkatle değerlendirilip verilmiştir. Aslında, aynı anda beşinci sezonumuz ve final sezonumuz olduğunu açıklama kararımızın tek sebebi, Hayranlarımızın ne kadar tutkulu ve özverili olduklarını bilmemizdir. Bunun için inanılmaz minnettarız. Ama en çok da hepimiz, bize bu yeni hayatı verdikler için ve bu hikayeye hak ettiği sonu (5. sezonu) vermemize imkan sağladıkları için minnettarız. Ve tabii ki… siz olmasaydınız bunların hiç biri olmazdı. Bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu proje, inanılmaz derecede güzel ve eşsiz bir deneyim oldu, olmaya da devam edecek. 
Öyleyse, oyuncular adına Joe ve Ben, bu final sezonunu sizinle birlikte eğlenerek geçirmeyi dört gözle bekliyoruz…

Lucifer Netflix kapak fotoğrafı
Lucifer Netflix kapak fotoğrafı

Lucifer Konusu ne?

Lucifer, Neil Gaiman’ın çizgi romanı The “Sandman”ın uyarlamasıdır.
Lucifer Samael Morningstar, cehennemin hükümdarı olan bir şeytandır. Bir gün bulunduğu mistik yerden sıkılarak işinden istifa ederek cehennemi terk etmek ister ve Los Angeles’ta yeni bir hayat sürme kararı alır. Los Angeles’i seçmesinin sebebi ise anlamının melekler şehri olmasıdır. Los Angeles’ta küçük bir bar işletmesi açıp, cehennemden getirdiği başka bir iblis olan Mazikeen ile hayatı zirvede yaşamaya başlar.

Lucifer Dizi Posteri
Lucifer Dizi Posteri

Aradan bir süre geçer ve bir gün ünlü olmasında mistik yardımı dokunduğu kadın öldürülünce kendisini tüm bu olayların içinde bulur. Yaşananların yanı sıra cehennemde de durum farklıdır. Ailesi, Lucifer’in dünyada işi olmadığına ve cehenneme derhal geri dönmesi gerektiğine ikna etmeye çalışmaktadır.
Katile cezasını vermek isteyen Luci, Los Angeles Polis Departmanı’ndan bir dedektif olan Chloe Decker ile tanışır. Kendi güçlerini kullanarak Los Angeles Polis Departmanı’na katılan Lucifer, özel yetenekleriyle davaları çözme başarısı, ekip tarafından şaşkınlıkla izlenir. Sadece bir suçluyu yakalamak için katıldığı Los Angeles Polis Departmanı, kimi zaman eğlendiren, duygulandıran ve kimi zaman da korkutan 5 sezonluk bir hikayenin başlangıcı olmuştur.


Lucifer 4. sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.
Dikkat! eğer dizinin en az 3 sezonunu izlemediyseniz, aşağıdaki fragman sizin için spoiler içerebilir!

Yüzüklerin Efendisi serisinin, dizi olarak geri döneceğini biliyor muydunuz? Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yazdığımız kapsamlı makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir