The Politician konusu ne? Netflix’in yeni gençlik dizisi yayınlandı

Netflix’in iki sezonluk onay verdiği Ryan Murphy yapımı “The Politician” 27 Ekim 2019 tarihinde yayınlandı!
the politician
The Politician dizi içerisinden görsel

The Politician, 2018’in Ağustos ayında Netflix‘ten iki sezonun yayınlanması için onay almıştı. Çekimleri aylar önce biten dizinin çıkış tarihi de kısa bir süre önce verilmişti. Küçüklüğünden beri ABD başkanı olmak isteyen bir gencin hikayesini yer yer esprili dille anlatan rengarenk  gençlik ve müzikal politik komedi dizisi kısa sürede ilgi topladı. Sosyal medyada Netflix Türkiye tarafından sıkça paylaşımları yapılan dizi, dönemin gözdesi olabilecek nitelikte. Dizi henüz yayın hayatının ilk gününde olsa da seyirciler tarafından çok iyi yorumlar aldı. Ayrıca dizi, Netflix takviminde Eylül ayının son dizisi niteliği taşıyor. Haftalar önce kaleme aldığımız Netflix eylül ayı içerikleri yazımızda da bu diziye yer vermiştik. Birinci sezonu yayınlanan dizinin süresi bölüm başına ortalama 40 dakika.

Dizinin yapımcısı Ryan Murphy!

Daha önce American Horror Story, Pose, Glee, 9-1-1 gibi dizilerde imzası bulunan tecrübeli yazar ve yönetmen bu dizinin başında bulunuyor. Daha çok FOX Amerika kanalı için yazıp yönettiği drama dizisi Nip/Tuck ile tanınmış Murphy, The Politician ile şöhretine şöhret katacağı görülüyor. Ryan Murphy, Emmy ödülleri de dahil olmak üzere onlarca ödüle sahip. Sadece kendisi değil, yazdığı bütün diziler de en az bir ödül kazanmış. Bunlardan birisi de Nip/Tuck dizisine geçtiğimiz yıl verilen Altın Küre En iyi Drama Televizyon Dizisi ödülü. Murphy’nin Netflix’te yayında olan 6 tane dizisi var. Tüm dizi severler olarak üretkenliğinin devamını diliyoruz.

Rengarenk, keyifli, ilgi çekici ve zekice tasarlanmış olan “The Politician” bütün dizi severlere Dizi Hayatı ekibinin tavsiyedir.

The Politician Oyuncu Kadrosu

The Politician Oyuncu Kadrosu
The Politician Oyuncu Kadrosu

Yaratıcıları başta Ryan Murphy olmak üzere yazar ve oyuncu Ian Brennan ve yapımcı yönetmen Brad Falchuk‘tan oluşuyor. Bu üç isim Glee dizisinde de birlikte çalıştı ve üçünün ortak yapımıydı. Nip/Tuck ve American Horror Story dizilerinde de Ryan Murphy ve Brad Falchuk birlikte çalışmıştı, daha doğrusu ikisinin ortak yapımıydı. Onun dışında Scream Queens gibi bazı yapımlarda da bu üçlü birlikte çalıştı. Aslında dizinin ne kadar iyi olduğu sıkı dostlukları olan yönetmen kadrosundan anlaşılabiliyor.

Daha önce yer aldığı diziler pek başarı elde etmeyen ancak oyunculuğundan da şüphe duyulmayan şarkıcı ve oyuncu Ben Platt başrolde yer alıyor. Ben Platt daha çok müzikallerde ve tiyatrolarda yer almakta. Glee, Avengers: End Game, Iron-Man gibi yapımlarda yer alan Gwyneth Paltrow ve 18 ayrı Oscar ödülüne sahip tecrübeli oyuncu Jessica Lange, Ben Platt’a başrolde eşlik ediyor.
Dizi, Bohemian Rhapsody filminde oynamış Lucy Boynton gibi kadrosunda birden çok yıldız oyuncu bulunduruyor.

Göz kamaştıran oyuncu ve yönetmen kadrosuna sahip The Politician, harika oyunculuklar ve beklemediğiniz bir anda gelen eşsiz repliklerle sizi kendine hayran bıraktıracak.
Peki The Politician konusu ne?

The Politician konusu ne?

The Politician – Ben Platt (sağdaki)

Payton Hobart, varlıklı bir ailenin küçük yaşlardan beri ileride ABD başkanı olacağına inanan bir çocuğuydu. Elbette bunu başarabilmek için liseyi atlatmalı. California, Santa Barbara’da Saint Sebastian lisesinde okuyan Payton, okul başkanı olma kararı verir. Karşısına çıkan güçlü rakiplerle mücadelesi ve pes etmeden kendi izlediği yolda yürümesi seyirciye oldukça eğlenceli bir biçimde yansıtılıyor. Payton, liseyi en tehlikeli siyasi ortam olarak tanımlıyor. Acaba Payton, kendi politik fikirlerini amansız ve vurdum duymaz rakipleriyle yarıştırabilecek mi? Adaylar bu dikenli yolda başkanlık için ne kadar ileri gidip ne düzeyde fedakarlıklarda bulunacak?

Dizide asıl olarak günümüz politikasına göndermeler yapması beklenirken daha çok eskilere dayalı göndermeler bulunuyor. Renkli ve eğlenceli yapısının içinde biraz da kara mizah gizli. Dizi, ciddiyete bürünmüş karakter tipleriyle ciddiyetten tamamen uzak bir senaryoya sahip. The Politican, karakter zenginliklerini, cahil abartması dediğimiz türden sunuyor. Netflix bize her bakış açısından çok eğlenceli ve keyifli bir dizi izletiyor.

Dizinin 1. sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir