Tüyler ürperten korku dizisi Marianne konusu ne?

Son zamanlarda çıkan korku dizilerine bir yenisi daha eklendi!

Marianne Başrolü Victoire Du Bois – Emma Larsimon

“Tüyler ürperten korku dizisi Marianne Konusu ne?” başlıklı yazımız size detaylı bir inceleme sunacak.
Yeni çıkan korku film ve dizilerinin tatmin edici olmadığını çekinmeden söyleyebiliriz. Çünkü yapımcılar bu dönemde korku yapımlarından çok gençlik dizilerine rağbet olacağını düşünüyor. Haksız da sayılmazlar ancak korku dizilerine ilgi duyan insan sayısı da azımsanamayacak kadar çok. Netflix yapımı korku dizisi deyince birçoğumuzun aklına “The Haunting of Hill House” gelir. Bu dizinin seyircisi çok olsa da pek başarılı bir yapım olduğunu söyleyemem. Elbette çok değerli oyunculara ev sahipliği yapıyor ancak yavaş ilerleyişi ve barındırdığı korku unsurları sadece korkudan ibaret olması diziyi sıkıcılaştırabiliyor. Hal böyle olunca The Haunting of Hill House senaryosu iyi bir temadan ziyade tamamen korkutmaya yönelik oluyor. Ancak…

Marianne hiç de öyle değil! Çünkü Marianne hem iyi bir konuya sahip hem de en eski korku seyircisine bile tüyler ürpertebiliyor. Başarılı bir korku yapımının en önemli noktası senaryoyu da, korku unsurlarını da üstte eşit tutabilmek. Netflix’te 1. sezonu yayınlanan Marianne işte bunu başaran bir korku dizisi.

Fransa yapımı sayılı Netflix dizilerinden biri olan Marianne 13 Eylül 2019 tarihinde yayınlandı. Yayınlanan birinci sezonu ortalama 40 dakikalık 8 bölümden oluşuyor.

Marianne başrollerinden Lucie Boujenah - Camile
Marianne başrollerinden Lucie Boujenah – Camile
Marianne oyuncu kadrosu

Dizinin yönetmen koltuğunda T.A.N.K ve Batman: Ashes to Ashes gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış senarist ve yönetmen Samuel Bodin oturuyor. Asyalı aktör ve yazar olan Quoc Dang Tran ve yine Samuel Bodin dizinin senaryosunda ortaklar.
Çok ünlü bir oyuncu kadrosuna sahip olmayan başarılı dizinin başrollerini Victoire Du Bois, Luice Boujenah, Tiphaine Daviot gibi oyuncular paylaşıyor. Peki ya Marianne konusu ne?

Marianne konusu ne?

Marianne, gidişat olmasa da başlangıçta biraz The Haunting of Hill House dizisine benziyor.

Marianne - Camile
Marianne – Camile

Marianne genel olarak, gördüğü kabuslar çocukluğundan beri peşini bırakmamış ünlü korku yazarı Emma Larsimon’un yaşadıklarını ele alıyor.
Emma, doğduğu kasaba Marianne’ye geri döndüğünde, kabuslarındaki kötü cadıların rüyalardan çıkıp kasabadaki insanları hasara uğrattığını fark eder. Cadılar onu cezalandırmaya ant içmişken Marianne kasabasının geleceği ve Marianne halkının kurtuluşu Emma’nın elindedir.

Cadılar bayramında geçen diziyi Netflix, 13. Cuma olan 13 Eylül 2019 tarihinde yayınlamayı tercih etti. Bunun sebebi Hristiyan korku edebiyatında ayın 13’ünün Cuma gününe denk gelmesi  (13. Cuma olarak tabir edilir) lanetli olarak kabul ediliyor. Bu ince detay dizinin kalitesini bir nebze de olsa belli ediyor.

Marianne dizisinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Lucifer 5. sezon ile ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir