Vis A Vis 4. sezon 25 Eylül’de Netflix’e geliyor!

Globomedia tarafından üretilen İspanyol yapımı dizi Vis A Vis 4. sezonu 25 Eylül günü Netflix’te yayımlanacak
vis a vis
Vis A Vis 4. Sezon Tanıtım Posteri

Vis A Vis, ilk olarak İspanya yerli televizyon kanalı Antena 3’de başlayıp, ardından Fox Spain’de yayınlandı. Dizinin yapımını Globomedia ekibi üstlendi. Vis A Vis 4. sezon yine Netflix’te değil İspanya’da yayınlandı. İngilizce’de Locked Up diye geçen dizinin ilk sezonu da 2015 yılında La Casa De Papel‘in de yayınlandığı İspanya televizyon kanalı Antena 3 tarafından yayınlandı.

Dizinin yayın hakları 2019 yazında Netflix tarafından satın alındı.

Bu yaz, Netflix platformunda yayınlanmak üzere dizinin hakları Netflix tarafından satın alınmıştı. Vis A Vis 4. sezon 4 Şubat 2019 tarihinde İspanya’da yayına girmişti. Netflix’e ise 25 Eylül 2019 günü gelecek.
Vis A Vis, televizyon dizisi olup sonradan internet üzerinden yayınlandığı için internet dizilerine göre daha uzun olan bölümleriyle dikkat çekiyor. Dizinin bölüm süreleri ortalama 75 dakika.

Vis A Vis konusu ne?

“Derler ki; gün gelir ve bir anda hayatında yaşayacağın bütün güzel şeylerin geride kaldığını fark edersin.”

Genç bir kadın olan Macarena Ferreiro, patronuna aşık olur. Ancak patronu evlidir ve uzun süre gizli bir aşk yaşarlar. Aşkının gözünü kör etmesi yüzünden patronuna yardım amaçlı kara para aklar ve dolandırılır. Ardından Cruz Del Sur adında kadınların bulunduğu bir hapishaneye yerleştirilir. Dizi asıl bundan sonra başlıyor çünkü Vis A Vis hapishane temalı bir dizi.
Senarist, izleyiciye basit bir hapishane temasından ziyade bir sürü mahkumdan hayat hikayesi ve hayat dersi sunuyor.


Eğer Orange Is the New Black, Wentworth, Prison Break, La Casa De Papel gibi dizileri seviyorsanız Vis A Vis’i beğenmemeniz söz konusu bile değil.

Vis A Vis – Alba Flores – La Casa De Papel Nairobi
Vis A Vis oyuncu kadrosu

Dizi televizyon kanallarından internet ortamına taşındığı için birinci sezonun başından bu yana birden çok yönetmen ve senarist değiştirdi. Sandro  Gallego, Jesus Colmenar, Jesus Rodrigo, David Molina Encinas dizinin başlıca yönetmenleridir. Dizinin asıl kurucu senaristleri ise Ivan Escobar, Esther Martinez Lobato, Alex Pina ve Daniel Ecija‘dır.
Hepimizin, yine bir Antena 3 kanalının dizisi olup, Netflix tarafıdan satın alınmış La Casa De Papel’den tanıdığı Alba Flores dizinin başrolünde boy gösteriyor. Alba’nın yanı sıra Che Guevara biyografi filminin birinci serisi olan “Che 1″de oynamış Maria Isabel Diaz, Seattle filminin yönetmenliğini yapmış Marta Aledo ve mükemmel oyunculuğuyla Najwa Nimri, Alba Flores ile başrolü paylaşıyor.

Hapishane dizilerine ilginiz varsa, hele bir de İspanyolca kulağınıza hoş geliyorsa, Vis A Vis kaçırmamanız gereken bir dizi

Ayrıca Netflix’de yayınlanacak olan bir diğer dizi olan Daybreak hakkında yazdığımız yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir