Yeni Netflix dizisi Daybreak konusu ne? Ne zaman çıkacak?

Çizgi romandan uyarlanan bir başka Netflix yapımı dizi Daybreak 24 Ekim‘de izleyiciyle buluşacak!

Son zamanlarda Lucifer, The End of The F***ing World gibi başarılı çizgi roman uyarlamaları yapan Netflix, Daybreak adında yeni bir yapıma daha imza atacak. Cave-In çizgi romanı, Comics Journal dergisinin 1999’da yaptığı “En iyi beş çizgi roman” listesinde yer alan ve üç Harvey ödülüne aday gösterilen deneyimli karikatürist Brian Ralph, bu dizinin fikir babası.
Apokaliptik komedi dizisi olacak olan Daybreak, genel olarak gençliğe hitap edecek. Dizinin fragmanı ise geçtiğimiz günlerde Türkçe altyazılı olarak yayınlandı. Fragman, seyircinin çok eğleneceğini apaçık belli ediyor. Bu heyecan verici fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Glendale’de geçen ikinci Netflix dizisi

Daybreak, ABD ‘nin California eyaletindeki Glendale ilçesinde geçecek. Bir başka Netflix dizisi olan “Chilling Adventure of Sabrina”da Glendale’de geçiyor. Hatta fragmanlardan anladığımız kadarıyla Chilling Adventures of Sabrina dizisindeki Glendale lisesinde geçecek. Glendale lisesinin başarısız dizilere ev sahibi olduğu söylenemez. Bu da, bir nebze de olsa Daybreak’e yönelik umudumuzu artırıyor.


Daybreak ne zaman çıkacak?

Serinin ilk sezonu 24 Ekim 2019 tarihinde Netflix üzerinden yayınlanacak.

Daybreak konusu ne?

Gelecekte kendimi nerede mi görüyorum? Kıyameti mahvederken.

Daybreak dizi içerisinden bir görsel
Daybreak dizi içerisinden bir görsel

Josh, okuldan kaçarak Glendale’de kıyamet sonrası kaybolan kız arkadaşını aramak için yola koyuluyor. Etrafta zombiler ve çeteleşmiş gruplar mevcut. Glendale’deki yaşam bu dizide çok fantastikleşiyor. Bu çetin yolda uyumsuz Angelica ve eski gangster Wesley’e katılan Josh, yolda karşılacaklarından habersiz…
Shaun of the Dead gibi zombi komedisi türünde olan Daybreak, biraz daha gençlik temalı ve gençlere yönelik bir dizi olarak karşımıza çıkacak. Hikayeyi izleyici olarak birinci ağızdan işiteceğimiz dizi, gençlik tarafından sevilen bir yapım olacak gibi gözüküyor. Ayrıca apokaliptik komedinin yanı sıra mizahi bir drama da izleyeceğiz. “Daybreak konusu ne?” diye merak edenlerdenseniz umuyoruz ki merak algınızı heyecan kaplamıştır.

Fragmanın başında Glendale Lisesi müdürünün öğrencilerine yaptığı duyuru şöyle duyuluyor;

Vızıldayın Eşek Arıları.
Yine muhteşem bir Glendale sabahı. Hava 27 derece ve tüm fırsatlar önünüzde. Siz öğrencilere bakınca sınırsız olasılık görüyorum. Yani olabileceğiniz en iyi kişi olmak için elinizi ardınıza koymayın. Bazıları size kayıp nesil diyebilir fakat isterseniz dünya sizin olabilir. Asla gençlerin optimizmini hafife almam çünkü bence çocuklar bizim geleceğimiz.

Fragmanı bile çok eğlenceli ve heyecan verici gözüküyor. Çok farklı rollere bürünmüş grupların abartılı savaşları, bir yandan zombiler, arkaplanda Kendrick Lamar’ın M.A.A.D City şarkısı…


Daybreak dizi kadrosu kimlerden oluşuyor?

Daybreak Oyuncu Kadrosu
Daybreak Oyuncu Kadrosu

Dizinin uyarlaması olduğu çizgi romanın yazarının Brian Ralph olduğunu yazımızın başlarında belirtmiştik. Onun dışında yönetmen koltuğunda son olarak “Rampage” filminden tanıdığımız Brad Peyton oturuyor. Dizi senaryosunu ise X-Men serisinin yazarı Aron Eli Coleite kaleme almış. Jeffrey Fierson ise bu profesyonel ekipte film yapımcısı unvanını üstleniyor.
Serinin başrollerinden birisi ise yıllar önce Godzilla, Glory gibi yapımlarda boy göstermiş Matthew Broderick. Profesyonel oyuncu kadrosu tabi ki bir kişiyle sınırlı değil, Birçoğumuzun Captain Marvel‘dan bildiği Colin Ford ise Josh rolünde.
Austin Crute, Jeanté Godlock, Gregory Kasyan, Cody Kearsley ve minik ve bir o kadar şeker oyuncu Alyvia Alyn Lind gibi isimler de seride bir o kadar göreceğimiz oyunculardan.


Bu sonbahar çok eğlenceli geçecek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir